Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Çocuk Kitabı Tiyatro Bileti Oldu!

Oluştur: 05/01/2019 10:00

"Bir hevestir tiyatro"

Tokat’ın Erbaa ilçesinde faaliyet gösteren ‘’Tiyatro Heves’’ adlı tiyatro grubu, tiyatro oyunu sergilemenin yanında sosyal sorumluk projelerine de imza atıyor. “Bu Sezon Sahneler Kitapla Açılıyor.” sloganıyla, 6 Nisan 2019 tarihinde perdeleri açan tiyatro grubu gösteri ücretini çocuk kitabı olarak belirledi. İzleyicilerin bilet ücreti olarak getirdiği 545 adet kitabı tiyatro ekip üyeleri Tokat Erbaa Gökal Güldere İlk/Ortaokuluna ulaştırdı. 

Başta öğretmenler olmak üzere, birçok meslek grubundan bireylerin yer aldığı ve tamamen gönüllü üyelerden oluşan grup, bulunduğu yerleşim biriminin yanı sıra çevre illerde ve uluslararası festivallerde de gösteriler gerçekleştiriyor.

Tiyatro Heves Grubu, güçlü bir vizyonla tiyatro gösterilerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirmeye devam ediyor. Oyuncu Mesut ŞENTÜRK, Tiyatro Heves grubunun çalışmalarını şu şekilde açıklıyor:

Aydınlanmanın yolu kitaplardan geçer!!!

Biz yaşadığı topluma faydalı olmak isteyen bireylerden oluşan bir grubuz. Sadece tiyatro gösterileri sunmak amacında değiliz. Tiyatroyla vermeye çalıştığımız sosyal mesajların yanı sıra toplum için faydalı olabilecek projeler de gerçekleştirme gayreti içerisindeyiz. Bu sezon ilk oyunumuza izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Bir köy okulunun ihtiyacını karşılayacak kadar kitap getirdiler. İzleyiciler oyun seyretmenin yanı sıra çocukların aydınlanmasına da katkı sağlamış oldular.  Bundan sonraki oyunlarımızda da mutlaka toplumun yararına olan faaliyetlerimiz olacak. Oyunumuzu izlemeye gelen ve çalışmamıza destek veren herkese şahsım ve grup arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Resimleri: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...