Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Şehidimiz Var...

Oluştur: 07/31/2016 10:22

Hakkari Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Tokat’ın Erbaa ilçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Jandarma Hüsnü Erkut’un dede evine Şehit ateşi düştü.Şehit Hüsnü Keriman Erkut’un 1 yıllık nişanlı olduğu ve bir kaç ay sonra düğün yapacağı öğrenildi.
İlçeye Bağlı Karşıyaka Mahallesinde doğan ve ailesi İstanbul’da yaşadığı öğrenilen 23 yaşındaki Uzman Jandarma Çavuş Hüsnü Erkut’un baba evine yakınları taziye için gelmeye başladı.
Şehit Erkut’un akrabalarından Aydın Gürdal yaptığı açıklamada” şehidimiz kendi akrabamız iki buçuk yıldır uzman oldu,görevi Hakkari’ye çıktı,ramazan bayramında elimizi öpmek için mahallesine vatandaşın içine geldi,kucaklaştık,bayramlaştık yeni gitmişti”dedi
Şehit Uzman Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü Erkut’un 1 yılık nişanlı olduğunu söyleyen Gürdal” aile 2 gündür düğün eksikleri hazırlığı içerisindeydik, bu gece kara haberini duyduk mahallecek ,akraba olarak çok üzüldük,köy halkımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başı sağolsun,yıkılmadık ayaktayız Cumhuriyetimize ,Bayrağımıza dilimize ,dinimize sahip çıkacağız,vatan sağolsun “diye konuştu.
Vatandaşların taziye ziyaretinde bulunduğu Erkut ailesine ait eve mahalleli ve Jandarma tarafından Türk bayrakları asıldığı görüldü.
Şehit olan Hüsnü Erkut’un Doğan ,Erkut,Şaziye ve Raziye olmak üzere 4 kardeşten en büyüğü olduğu ve Doğan Erkut’un Kayseri’de asker olduğu öğrenildi.

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Resimleri: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...