Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Tokat'ta Hacivat-Karagöz Tiyatrosu

Oluştur: 09/12/2013 18:02

Tokat'ta 15 yıldır lokantasındaki oda tiyatrosunda haftada bir gün Karagöz-Hacivat oyunu sahneleyen tek tiyatrocu insanları televizyon alışkanlığından kurtarmak istiyor.

Behzat Bulvarındaki lokantasının üst katında dede mesleği olan köftecilik ile kendi mesleği olan oyunculuğu bir arada buluşturan Atangür, 'ekmek arası tiyatro' sloganıyla tiyatro severlerle buluşuyor. 36 kişilik Münir Özkul Oda Tiyatrosu'nda cuma akşamları Hacivat Karagöz oyununu perdeye yansıtan Atangür, Kurban Bayramı’ndan sonrada cumartesi günü akşamları da bir süre ara verdiği komedi tarzında tiyatro oyununu sahnelemeye devam edecek. Cumartesi günleri ayrıca çocuklara yönelik tiyatro oyunu planlayan Atangür, insanların adeta televizyonun esiri olduğunu ifade ederek, “İnsanlar evlerinden çıkıp eş dost ziyaretlerinde bulunsun, televizyondan kurtulsun istiyorum. Televizyon bağımlılığından çocukların da kurtularak erken yaşlarda tiyatroya alışması gerekiyor” dedi.

Atangür, üst katta müşterilerine yemek ikram ederek mideye hitap ederken, alt katta da önemli bir aktivite açığını kapatmaya çalışıyor.

İHA

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...