Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa Haber

Erbaa MR Cihazının Kurulumu Tamamlandı

Oluştur: 10/03/2019 09:24

Yaklaşık 2 ay önce Erbaa Devlet Hastanesi'nde kurulumuna başlanan MR cihazının kurulumu geçtiğimiz günde tamamlandı. Erbaalıların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi ilçede MR cihazının bulunmaması, Amasya ve Tokat'a gitmek zorunda kaldıkları idi.

Nihayetinde bu sorun çözülerek MR cihazı kuruldu ve tetkikler için randevular verilmeye başlandı. İlçemize hayırlı olsun, sağlıklı günler diliyoruz.

Erbaalı TEOG Birincisi Genç İntihar Etti

Oluştur: 10/03/2019 09:09

2016 yılındaki girdiği TEOG sınavında Türkiye Birincileri arasına ismini yazdıran 17 yaşındaki Mustafa Ö., henüz kesin olarak belirlenemeyen bir sebepten dolayı Erbaa Simeri Kalesi'nden atlayarak intihar etti. Gencin intihar sebebinin; son dönemlerde hem popüler hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan Mavi Balina isimli oyun olduğu düşünülüyor

Usta Öğreticilik Başvuruları Başladı

Oluştur: 08/26/2019 00:58

Erbaa Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğümüz, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında, merkez ve merkeze bağlı köylerde açılacak olan kurslarda ihtiyaç olması halinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere, e-yaygın sisteminde bulunan kurs alanları ve ekte yayımlanan Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğümüzde en çok açılan kurslar ve çalışma takvimi doğrultusunda Ücretli, Uzman ve Usta Öğretici başvuruları alınacaktır.

Yaklaşık 1000 Ailenin Geçim Kaynağı

Oluştur: 08/24/2019 23:29

İlçemizde 2 yıl önce coğrafi işaret alınan ve bu yıl 5 sene aradan sonra adına festival düzenlenen üzüm yaprağından (narince) yaklaşık bin aile doğrudan geçimini sağlıyor.

Türk mutfağının lezzetlerinden yaprak sarmasının ana malzemesi üzüm yaprağı, Erbaa ilçesinin en önemli geçim kaynağını oluşturuyor.

Sonunda Hastanemize MR Cihazı Geliyor

Oluştur: 08/23/2019 15:48

18 Mart 2018 tarihinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katılımıyla hizmete açılan yeni Erbaa Devlet Hastanesi için vatandaşların beklentisi hep kendine yetecek bir hastane şeklinde oldu. MR için ve bazı uzmanlık alanları için sürekli ilçe dışına çıkmak zorunda kalan vatandaş durumdan çok rahatsız olduğunu sürekli belirtiyor.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Erbaa Haber